Corsair News

23 May 2022

CORSAIR wchodzi na rynek laptopów do gier i streamingu – premiera CORSAIR VOYAGER a1600 AMD Advantage Edition

CORSAIR wchodzi na rynek laptopów do gier i streamingu – premiera CORSAIR VOYAGER a1600 AMD Advantage Edition: VOYAGER a1600 HERO TOP

23 maja 2022 roku CORSAIR® (NASDAQ: CRSR), światowy lider w dziedzinie produkcji urządzeń peryferyjnych oraz części i akcesoriów komputerowych dla graczy i twórców materiałów cyfrowych, zaprezentował pierwszy innowacyjny laptop do gier i streamingu CORSAIR VOYAGER a1600 AMD Advantage Edition. VOYAGER a1600 to wyjątkowe połączenie potężnego procesora AMD Ryzen 6000 i karty graficznej AMD Radeon RX 6800M z bogatym ekosystemem oprogramowania oraz technologii CORSAIR i Elgato. Pierwszy w historii laptop CORSAIR to doskonały wybór zarówno dla twórcy materiałów wideo, zapalonego gracza, pełnoetatowego streamera, architekta czy grafika komputerowego. 

VOYAGER a1600 HERO 1

Ekstremalnie cienka obudowa laptopa CORSAIR VOYAGER a1600 o grubości zaledwie 19,8 mm kryje najnowocześniejsze podzespoły. 8-rdzeniowy, 16-wątkowy procesor AMD Ryzen 9 6800HS lub 6900HS i karta graficzna AMD Radeon RX 6800M pozwalają na grę z maksymalnymi ustawieniami oraz komfortowe korzystanie z wymagających aplikacji, takich jak np. Adobe After Effects czy OBS Studio. Ponadto, kombinacja najnowocześniejszych podzespołów AMD umożliwia korzystanie z wyjątkowych technologii firmy z siedzibą w Santa Clara. Premierowe AMD Smart Access Memory i AMD SmartShift Technology maksymalizują wydajność laptopa CORSAIR. Co więcej, VOYAGER a1600 nie przegrzewa się dzięki zaawansowanemu i kompaktowemu układowi chłodzenia z komorą parową, która równomiernie rozprowadza ciepło, osiągając dzięki temu niższe temperatury przy cieńszym profilu niż tradycyjne układy chłodzenia.

VOYAGER a1600 HERO 2

CORSAIR VOYAGER a1600 oferuje fantastycznie wyglądający ekran IPS o przekątnej 16” i rozdzielczości QHD+ 2560x1600 odznaczający się doskonałym odwzorowaniem kolorów i niesamowitą szczegółowością obrazu w grach. Ekstremalnie wysoka częstotliwość odświeżania 240 Hz potwierdzona certyfikatem AMD FreeSync Premium i karta graficzna RX 6800M pozwalają na grę w najbardziej wymagające przy imponująco wysokiej częstotliwości zmiany klatek zapewniającej płynność obrazu.

CORSAIR VOYAGER a1600, wyposażony w technologię stworzoną przez ekspertów z firmy Elgato, to także doskonały sprzęt dla streamerów. Nad klawiaturą znajduje się dziesięć dotykowych klawiszy „S” obsługiwanych przez program Elgato Stream Deck. Działają one identycznie jak przyciski znajdujące się na standardowym, popularnym urządzeniu Stream Deck i udostępniają szybszy dostęp do najpopularniejszych funkcji streamingowych. Co więcej, sprzęt kalifornijskiego producenta został wyposażony w kamerę internetową FHD 1080p30 oraz cztery mikrofony z funkcją aktywnej eliminacji szumu tła, co pozwala na pracę lub streaming nawet w głośnym otoczeniu.

VOYAGER a1600 HERO 3

Dopełnieniem możliwości najnowszego produktu CORSAIR jest szereg rozwiązań specjalnie stworzonych dla graczy i twórców treści. Precyzyjne, mechaniczne przełączniki klawiszy o ultraniskim profilu CHERRY MX mają indywidualne podświetlenie RGB w postaci niezwykle jasnych oraz energooszczędnych diod LED CAPELLIX obsługiwanych przez oprogramowanie CORSAIR iCUE. Liczne porty, w tym dwa USB 4.0 obsługujące Thunderbolt 3 i jeden USB 3.2 Gen2 Type-C, pozwolą podłączyć każde zewnętrzne urządzenie. Zintegrowany odbiornik umożliwia jednoczesne połączenie z nawet trzema urządzeniami peryferyjnymi obsługiwanymi przez technologię CORSAIR SLIPSTREAM WIRELESS zapewniającą silny i stabilny sygnał bezprzewodowy bez konieczności podpinania zewnętrznego adaptera do portu USB.

VOYAGER a1600 HERO 4

Wiedzieliśmy, że musimy czymś się wyróżnić – komentuje Matthew Hsu, starszy wiceprezes i dyrektor generalny z działu systemów CORSAIR. – Nasza pozycja w branży pozwoliła nam czerpać z tego, co najlepsze ma do zaoferowania nasza firma: od wielokrotnie nagradzanych podzespołów po szeroką integrację z oprogramowaniem CORSAIR i Elgato. Dzięki temu stworzyliśmy laptop, jakiego nie mógł zbudować nikt inny – dodaje Hsu.

Jesteśmy niezwykle podekscytowani ze współpracy z CORSAIR przy premierze pierwszego w historii tej firmy laptopa z serii Voyager oferującego zaawansowaną technologię AMD Advantage – twierdzi Frank Azor, główny architekt zespołu rozwiązań gamingowych w firmie AMD. – CORSAIR Voyager a1600 to pierwsze, prawdziwie mobilne rozwiązanie dla streamerów. W połączeniu z najnowszymi technologiami AMD, takimi jak SmartShift MAX, użytkownicy mogą uwolnić pełen potencjał tego laptopa, niezależnie od tego, czy grają, przesyłają strumieniowo czy tworzą lub pracują – kończy Azor.

JEDNOSTKA MAGAZYNOWA

CN-9000003-NA

CN-9000004-NA

PROCESOR

AMD Ryzen 7 6800HS 8-rdzeniowy / 16-wątkowy 4,4 GHz+

AMD Ryzen 9 6900HS 8-rdzeniowy / 16-wątkowy 4,8 GHz+

KARTA GRAFICZNA

Radeon RX 6800M

Ekran

16.0", 16:10, 2560x1600, 240 Hz

Zintegrowany przełącznik MUX

Tak

Pamięć DDR5

2x16 GB CORSAIR VENGEANCE DDR5 SO-DIMM

2x32 GB CORSAIR VENGEANCE DDR5 SO-DIMM

Dysk SSD M.2 NVMe

SSD M.2 NVMe PCIe 4.0 1 TB

SSD M.2 NVMe PCIe 4.0 2 TB

Klawiatura

Pełnowymiarowa, unikatowe i spersonalizowane mechaniczne przełączniki o ultraniskim profilu CHERRY MX

Kamera internetowa

1080p30

Klawisze funkcyjne

10 klawiszy skrótu Stream Deck plus sterowanie strzałkami

Porty

2 porty USB 4.0 obsługujące Thunderbolt 3, 1 port USB 3.2 Gen2 Type-C, 1 port USB 3.2 Gen1 Type-A, czytnik kart SDXC 7.0, wejście audio 3,5 mm

Wi-Fi

802.11ax (Wi-Fi 6E)

Bluetooth

Bluetooth 5.2

System operacyjny

Windows 11 Home / dostępny także Windows 11 Pro

Bateria

6410 mAh, 99 Wh

Wymiary i waga

356 mm x 286,7 mm x 19,9 mm / 2,4 kg

Sugerowana cena MSRP

$2699,99 USD

$2999,99 USD

Dostępność i sprzedaż
CORSAIR VOYAGER a1600 w Polsce dostępny będzie do kupienia wyłącznie w oficjalnym sklepie internetowym firmy CORSAIR. Pierwszy w historii laptop kalifornijskiego producenta pojawi się w sprzedaży na przełomie lipca i sierpnia br.

Strony internetowe
– Więcej informacji na temat laptopa CORSAIR VOYAGER a1600:
https://corsair.com/voyager-a1600
– Lista wszystkich systemów komputerowych CORSAIR:
http://corsair.com/gaming-pcs

Prezentacja wideo
– CORSAIR VOYAGER a1600:
https://youtu.be/-NVPhR75UIQ

Zdjęcia produktu
– CORSAIR VOYAGER a1600:
https://link.corsair.com/3Pj5Vhq 

Informacje o firmie CORSAIR
Firma CORSAIR (NASDAQ: CRSR) jest światowym liderem w dziedzinie opracowywania i wytwarzania wysokiej klasy sprzętu oraz zaawansowanych technologii dla graczy, twórców treści i entuzjastów komputerów. Marka CORSAIR obejmuje kompletną rodzinę produktów, które idealnie ze sobą współpracują: od wielokrotnie nagradzanych podzespołów i urządzeń peryferyjnych do komputerów po najwyższej jakości sprzęt do streamingu, inteligentne podświetlenie otoczenia oraz usługi treningowe dla esportowców.

Copyright © 2022 Corsair Memory, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. CORSAIR, logo z żaglami i VENGEANCE są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy CORSAIR w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. AMD, AMD Ryzen i AMD Radeon to znaki towarowe firmy Advanced Micro Devices, Inc., zarejestrowane w USA i w innych krajach. Wszelkie inne nazwy firm i lub produktów mogą być nazwami handlowymi, znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi odpowiednich właścicieli. Funkcje, ceny, dostępność i dane techniczne mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Region Przedstawiciel Dane kontaktowe
Globalny dyrektor ds. PR Harry Butler harry.butler@corsair.com
PR – Europa Wschodnia Michał Rozpendowski michal.rozpendowski@corsair.com

Contact Information